Masz pytania ?

Infolinia RBDO

 

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące oferty zapraszamy na infolinię, pon.- pt. w godz. 9 -17, tel.: +48 (22) 487 86 70

Dział Sprzedaży:
biuro@rbdo.pl
Dział Prawny:
faq@rbdo.pl

Biuro obsługi RBDO
ul. Kopalniana 22a/7
01-321 Warszawa
NIP: 118-165-16-57
Regon: 140741937

Aktualności

 • Nowe przepisy ochrony danych obowiązują od 1 stycznia 2015 2015-12-02 15:48:20

  Od 1 stycznia 2015 roku obowiązują nowe przepisy ustawy o ochronie danych osobowych. Zgodnie z nowelizacją firmy i jednostki organizacyjne przetwarzające zbiory podlegające zgłoszeniu do GIODO (np. dane Klientów, rejestry korespondencji) będą musiały dokonać rejestracji ABI – Administratora Bezpieczeństwa Informacji lub zgłoszenia zbiorów do GIODO. Istnieją zatem dwa warianty do wyboru:

   

  1. Pełnienie funkcji nadzorcy ochrony danych przez administratora danych (właściciela, Zarząd, Dyrekcję) z wdrożeniem dokumentacji i rejestracją zbiorów do GIODO, albo

  2. wyznaczenie i zgłoszenie do rejestru – Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI), który będzie czuwał nad dokumentacją i zbiorami wewnątrz podmiotu.

  UWAGA! Rejestracja zbiorów danych podlegających zgłoszeniu do GIODO pozwoli na uniknięcie wyznaczenia Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) w podmiocie – co wiąże się z dodatkowymi obowiązkami i sprawozdaniami ABI względem GIODO – jest to bardzo korzystne rozwiązanie, dlatego rekomendujemy jak najszybsze wdrożenie dokumentacji z instrukcją zgłoszenia zbioru do GIODO i wsparciem prawnym >

  Czytaj dalej

 • GIODO i PIP we wspólnych kontrolach ochrony danych osobowych 2015-12-02 15:40:17

  Jedna kontrola pracodawcy zamiast dwóch. To, jak przedsiębiorcy i instytucje przestrzegają zapisów Kodeksu Pracy i przepisów z zakresu ochrony danych osobowych będzie sprawdzane podczas jednej wizyty. Kontrole mają być ponadto bardziej przyjazne i lepiej skoordynowane. To wynik porozumienia podpisanego między Generalną Inspekcją Ochrony Danych Osobowych a Państwową Inspekcją Pracy.

  Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, każde przedsiębiorstwo zatrudniające choćby 1 pracownika lub przetwarzające inne dane osobowe, np. Klientów, musi dysponować odpowiednią dokumentacją spełniającą wymogi rozporządzenia do art. 39a, ustawy o ochronie danych osobowych, a jej brak może łączyć się z karami nawet do 50.000 zł za każde uchybienie niewykonania decyzji. Istnieją gotowe do uzupełnienia zestawy dokumentacji spełniającej wymagania wyżej wspomnianego rozporządzenia - np. dokumentacja przetwarzania danych osobowych RBDO.

   

  Czytaj dalej

 • Kontrole GIODO i PIP w zakresie przetwarzania danych osobowych 2015-12-02 15:35:33

  Na mocy porozumienia między GIODO a PIP, inspektorzy PIP będą sprawdzać prawidłowość przetwarzania danych osobowych u każdego przedsiębiorcy przetwarzającego dane pracowników oraz klientów. W 2014 roku Państwowa Inspekcja Pracy zapowiada przeprowadzenie 88 tys. kontroli. Podczas kontroli przeprowadzanych przez PIP w zakresie prawidłowości przetwarzania danych osobowych, urzędnicy mogą dostrzec nieprawidłowości, które skłonią ich do przekazania uchybień do GIODO, które z kolei może nałożyć na podmiot wysokie kary grzywien przymuszających od 10.000 do 50.000 zł za każde uchybienie w związku z niewykonaniem decyzji administracyjnych.

  Podstawowym elementem podlegającym weryfikacji podczas kontroli jest wdrożenie dokumentacji przetwarzania danych osobowych – którą można stworzyć na podstawie rozporządzenia do art. 39a ustawy o ochronie danych osobowych lub skorzystać z gotowych rozwiązań,  np. dokumentacji przetwarzania danych RBDO >

   

  Czytaj dalej

 • Jak zweryfikować czy firma jest zarejestrowana w GIODO 2015-12-02 15:30:54

  Od 1 stycznia 2015 roku obowiązują nowe przepisy ochrony danych w firmach i jednostkach organizacyjnych. Najważniejsza zmiana dotyczy firm przetwarzających dane podlegające zgłoszeniu do GIODO – jak dane Klientów, rejestry korespondencji i inne. Podmioty te, oprócz wdrożenia dokumentacji, są zobowiązane albo do zgłoszenia ABI (Administratora Bezpieczeństwa Danych) do GIODO albo do rejestracji zbiorów w GIODO.

  Kary za uchybienia i brak rejestracji są surowe. W art. 53 ustawy znajduje się zapis: „Kto będąc do tego obowiązany nie zgłasza do rejestracji zbioru danych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

  Czytaj dalej

 • Ochrona danych w biurze rachunkowym 2015-12-02 15:13:46

  Jak ustawa o ochronie danych osobowych działa w biurach rachunkowych? Jakie obowiązki  związane z przetwarzaniem danych mają właściciele biur rachunkowych? Czy  muszą zgłaszać zbiory do GIODO? Czy też wystarczy tylko dokumentacja przetwarzania danych osobowych? Wielu właścicieli biur rachunkowych zadaje sobie takie pytania. W tym artykule omówimy najważniejsze obowiązki biur rachunkowych wynikających z ustawy o ochronie danych osobowych oraz zarekomendujemy wdrożenie kompleksowej dokumentacji ochrony danych dla biur rachunkowych.

   

  Czytaj dalej

 • GIODO zapowiada egzekwowanie przestrzegania przepisów ochrony danych po 1 stycznia 2015 r. 2015-12-02 13:51:19

  Podczas konferencji w GIODO, dnia 28 stycznia 2015 roku, Andrzej Lewiński, Zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, zapowiedział surowsze egzekwowanie przestrzegania przepisów ochrony danych w firmach i jednostkach organizacyjnych po nowelizacji przepisów od dnia 1 stycznia 2015 r.

  „Za ochronę danych nie odpowiada GIODO, lecz każdy Administrator Danych” – podkreślał, Andrzej Lewiński, po. GIODO. Zdecydowanie podkreślił także ważną rolę administratora danych oraz wyznaczanych przez ADO – Administratorów Bezpieczeństwa Informacji (ABI).

  Czytaj dalej

 • Regulamin 2015-02-05 09:23:13

  Postanowienia poniższe stanowią zasady, określające zamówienia w sklepie RBDO.PL oraz informacje dotyczące zbierania danych, w tym danych osobowych użytkowników usług(i) świadczonej przez DoradcyPrawa.pl Łukasz Cieniak z siedzibą w Warszawie, przy ul. Kopalnianej 22a/7, o numerze NIP: 118-165-16-57, REGON: 140741937 oraz sposób ich przetwarzania. Akceptacja Regulaminu świadczenia usługi jest niezbędna w celu realizacji zamówień.
   

  Czytaj dalej

 • O Nas 2015-02-04 20:25:01

  RBDO - Rejestracja i Bezpieczeństwo Danych Osobowych zapewnia kompleksowe wdrożenia z zakresu ochrony i przetwarzania danych osobowych - przeprowadzamy audyty, wdrożenia dokumentacji, rejestracje zbiorów danych do GIODO, doradztwo dla ABI (Administratorów Bezpieczeństwa Informacji). Zespół RBDO (specjaliści prawa, adwokaci) rekomenduje produkty i usługi gwarantujące spełnienie wymogów ustawy o ochronie danych osobowych. Proponujemy zróżnicowaną ofertę dla firm, instytucji oraz organizacji.

  Czytaj dalej

 • Szkolenia ochrony danych osobowych RBDO 2014-07-16 15:07:45

  Szkolenie RBDO

  RBDO realizuje specjalistyczne szkolenia z ochrony danych osobowych na terenie całej Polski.

  Dodatkowo zamawiając dokumentację przetwarzania danych - otrzymają Państwo najnowsze materiały szkoleniowe. Zapraszamy do skorzystania z promocji!

   

   

  Czytaj dalej

 • Kontakt 2014-07-15 16:08:16

  Biuro Rejestracja i Bezpieczeństwo Danych Osobowych
  Ul. Kopalniana 22a/7
  01-0321 Warszawa
  tel.: (22) 487 86 70

  biuro@rbdo.pl

   

  Czytaj dalej

 • RBDO - optymalna oferta! 2014-05-15 17:59:23

  Jeśli otrzymali Państwo ofertę z zakresu wdrożeń ochrony danych lub opracowania Regulaminu sprzedaży w lepszej cenie  - zrealizujemy te same usługi nawet 30% taniej!

  W celu wyceny indywidualnych wdrożeń i uzyskania optymalnej dla Państwa oferty zapraszmy do kontaktu pod mail biuro@rbdo.pl lub Infolinię Prawną  – (22) 487 86 70

  Jesteśmy pewni jakości i gwarancji naszych usług i ich rzetelnej zgodności z przepisami prawa. Zaufało nam już kilka tysięcy firm, instytucji państwowych oraz organizacji.

  Czytaj dalej


Zaufali nam m.in.


> Modyfikacja: codermax.pl